Artı Medikal - İnegöl Medikal , Medikal Inegöl, Bursa Medikal - Hasta Bezleri Geri Ödemesi

Ürün Ara

Hasta Bezleri Geri Ödemesi

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Hasta Bezini Geri Ödeme Kapsamında Değerlendirmektedir.

 

SGK' dan Nasıl Yararlanılır?

 

SGK tarafından geri ödeme yapılabilmesi için; mesane ve rektum kontrolü olmadığını belirten, sağlık kurumundan onaylı rapor alınması gerekmektedir.

 

Aşağıdaki evraklar tamamlandıktan sonra şehrinizde bulunan İl Sağlık Müdürlükleri'ne başvurmanız gerekmektedir.

•Bezi satın aldığınız satış noktasının hasta bezi faturasının aslı (bez adedi mutlaka belirtilmelidir). Sitemizden satın aldığınız hasta bezlerinde bez adeti,ürün barkodları,sut kodları faturanıza mutlaka iliştirilmektedir.

•Reçete (Uzman Doktor veya Aile Hekiminiz'in kaşeli, imzalı olmalı; hasta bezi ihtiyacı 1 aylık 120 adet yazılmalı veya son mevzuata göre 2 aylık 240 adet için de reçete alınabilmektedir.

•Sağlık Kurulu Raporunun her ay bir "ASLI GİBİDİR" ibareli örneği,

•Kimlik Fotokopisi (T.C. Kimlik Numaralı)

 

Belbantlı Hasta Bezi, Anatomik Hasta Bezi, Emici Külot ve Mesane Pedi SGK Geri Ödeme kapsamındadır.

 

Hastalığı nedeniyle mesane veya rektum kontrolü olmadığının (çocuklar için en az iki yaşını tamamlamış olmak kaydı ile) ve hasta altı bezi kullanması gerektiğinin belirtildiği hekim raporu göz önüne  alınarak reçete düzenlenmesi halinde ihtiyaca binaen kullanılması öngörülen hasta alt bezine ait fatura bedelleri günde 4 adedi ve her bez için 60 kuruşu geçmemek ürezere birer aylık devreler halinde ödenir.

 

Geri ödeme; varsa banka hesabınıza, yoksa T.C. kimlik numaranızla Ziraat Bankası'na sağlık ödemesi adı altında  yapılmaktadır. 

 
Pazar, Mayıs 26, 2024