Artı Medikal - İnegöl Medikal , Medikal Inegöl, Bursa Medikal - Latis Pansuman Pedleri

Ürün Ara

Latis Pansuman Pedleri

 Latis pansuman pedleri, akıntılı yaralar için dizayn edilmiş olup çok emici ve yumuşak bir yara pedidir. Yaranın süratle hava alarak iyileşmesini sağlayan bu ped, dört ana katmandan oluşmaktadır:

  1. Yaraya direkt olarak temas eden ve iki kat beyaz renkli hidrofobik nonwoven (örülmemiş kumaş) dan oluşan tabaka, cilde uyum sağlayarak yaradaki akıntının ortadaki emici tabakaya geçişini temin eder.
  2. Fibrelize edilmiş saf selüloz parçacıkları, saf selülozdan imal edilmiş krepe kağıdın içine hapsedilerek mükemmel bir emici tabaka oluşturur.
  3. Havayı geçiren ancak sıvıyı geçirmeyen mavi renkli en alt tabaka, hidrofobik nonwoven (örülmemiş kumaş) dan yapılmıştır. Pedin bu kısmı yara akıntısına karşı mükemmel bir engel teşkil eder.

Yarayla temasta olan iki kat nonwoven, akıntıyı hemen emerek ortadaki selüloz tabakaya geçirir. Çok emici özelliğe sahip olan bu selüloz tabaka, hem yarayı havalandırır hem de yaranın süratle iyileşmesini sağlar. Bu arada bariyer vazifesi gören, havayı geçiren ama sıvıyı geçirmeyen mavi nonwoven tabakası giysilerin ve yatak çarşaflarının kontamine olmasını engeller. Yan sızıntılar bu mavi tabakanın pedin kenar kısımlarını kaplaması sayesinde engellenir.

Kullanım Alanları:

-          Ameliyat esnasında kullanılır. Pratik ve tamamen hijyeniktir.

-          Yara bakımı için kullanılır. Pratik ve tamamen hijyeniktir.

-          Kazalarda kullanılır. Pratik ve tamamen hijyeniktir.

-          Açık arazide kullanılır. Pratik ve tamamen hijyeniktir.

 latis logo-new
 
LATIS 9x9 PANSUMAN PEDI-
24 Kutu
YHG-PU005

-----------------------------------------------

 latis logo-new
 
LATIS 10x15 PANSUMAN PEDI-
24 Kutu
YHG-PU006
-----------------------------------------------
 latis logo-new
 
LATIS 15x20 PANSUMAN PEDI-
24 Kutu
YHG-PU007
Pazar, Aralık 05, 2021